KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15773027
nr 1577 3027
Knut Valinder
(1909-1987), Sverige
Oljemålning, "Sävsparv". Signerad, daterad -1970. Olja på duk, 22x48 cm, yttermått inklusive ram: 33x60 cm
Knut Valinder, född 1909 i Göteborg, död 1987, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 november 2023
kl 19:46:32
13/11 17:05:53
100 kr
13/11 19:20:48
Knut Valinder
Läs mer om Knut Valinder